דיאטת נקודות

דיאטת נקודות

דיאטת נקודות שיטת נקודות פלוס נקודות פלוס מעודדת אותך לבחור לאכול נכון ולבצע פעילות גופנית כהרגל כבר בתחילת הדרך. דיאטת נקודות היא הדיאטה המפורסמת של שומרי משקל. השם נובע מהשימוש בטבלת נקודות שפותחה ומקצה ניקוד מסוים לכל מאכל ו/או הרכב מאכלים. התזונה בתפריט דיאטת נקודות מאוזנת במידה והשימוש בניקוד נעשה באופן נכון.

שומרי משקל שינו את דיאטת הנקודות בשנת 2010 לאחר עשורים רבים. את טבלת הנקודות הקודמת החליפה טבלה חדשה שמישרת קו עם הדיאטות הנפוצות ביותר כיום, ומעודדת איכלה רבה יותר של חלבונים וסיבים תזונתיים. הדיאטה מתבססת בעיקר על קלוריות כדי להבין כיצד המזון משפיע על המשקל. בכדי לפרק חלבונים וסיבים, הגוף משקיע יותר אנרגיה, "עובד קשה", דבר המוביל להגברת קצב הירידה במשקל. בכדי לעבד שומנים ופחמימות, הגוף משקיע אנרגיה בכמות קטנה יותר ואוגר בקלות יחסית את העודפים ובכך משפיע על לרעה קצב הירידה במשקל.

יש לציין כי דיאטת הנקודות היא הדיאטה של שומרי משקל. השם נובע מהשימוש בטבלת נקודות שפותחה ומקצה ניקוד מסוים לכל מאכל ו/או הרכב מאכלים. התזונה בתפריט דיאטת נקודות מאוזנת במידה והשימוש בניקוד נעשה באופן נכון. דיאטת נקודות בנויה ע"י דיאטנית קליניים. אבל בשל אפשרויות התפריט הרחבות, והצורך בבניית תזונה מאוזנת, כדי להיוועץ בתזונאי או רופא לבניית תפריט אישית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s