ייבוש לפני תחרות פיתוח גוף

ייבוש לפני תחרות פיתוח גוף

אם התחרות או הצילומים הם ביום שבת יש לעקוב בעקבות הנחיות אלו ….

(למאמר מפורט יותר על ייבוש לפני תחרות פיתוח גוף.).
שבוע לפני התחרות / צילומים יש להגביר את  צריכת המים, נסו לשתות כ-6 ליטר ליום.
פיתוח גוף: נכון ליום ראשון לפני שבוע להלן התכנית 1 … רצוי לרדת מכל מוצרי החלב, לרבות החלבון, קריאטין ועוד…
יום ראשון – יש לשתות 6 ליטר – מי ברז, לשמור על צריכת נתרן גבוה באופן יחסי.
יום שני – יש לשתות כ- 8 ליטר – מי ברז, ועדיין לשמור על צריכת נתרן גבוה מהרגיל, כמו כן יש לצרוך דיאטה עשירה בפחמימות ולבצע כמו ביום הראשון שטים בחזרות גבוהות כ- 15 בקירוב.
יום שלישי – יש השותים 10 ליטר מי ברז (יש לציין כי שתיית מים יתרה עשויה לגרום להרעלת מים, ולדילול והפרת איזון האלקטרוליטים בגוף), לשמור עדיין על צריכת נתרן גבוה – כדי שהגוף "יצבור" נוזלים במדור החוץ והתוך תאיים – למרות שכן מדובר בעיקר במדור החוץ תאי – כלומר יצירת תגובה בצקתית עקב צבירת נוזלים מרובה. כמו כן גם באן יש לצרוך בדיאטה צריכת פחמימות גבוהה, ועדיין לבצע אימונים בעצימות גבוהה עם חזרות מרובות של כ- 15 חזרות בקירוב.
יום רביעי – יש המגבירים את השתייה לרמה אסתרונומים של כ- 12 ליטר של מי ברז, ועדיין לשמור  על צריכת מלחים ונתרן גבוהים, צריכת פחמימות מורכבות גבוה מ- 4 מקורות שונים בשילוב מעל 6 ארוחות במהלך יום, במשקל כולל פחמימות כ- 150 גרם לארוחה, ללא מזונות צמחיים או כאלה העשירים בסיביים תזונתיים. תפריט הדיאטה צריך להיות ללא תוספת שומנים, ומנה של כ- 100 גרם עוף לארוחה, ולרוב ספורטאים מתחילים את השימוש של התרופות המשתנות כאלדקטון 25 מ"ג (aldactone) בערב הנ"ל.

יום חמישי – צורכים (לפחות שואפים להגיע) לכ- 14 ליטר מים והפעם מים מזוקקים – ללא מינרלים, וחדלים מצריכת הנתרן והכלור למינימום האפשרי. תורכים פחמימות מורכבות כ- 150 גרם לכל ארוחה, וכמובל ללא מזון צמחוני העשיר בסיבים וכו' בכדי למנוע נפיחויות בלתי רצויות בבטן, אפס שומנים בדיאטה, אוכלים בארוחה לדוגמא כ- 100 גרם עוף, ומתחילים בהעמסת הפחמימות ומשתנים בבוקר 25 מ"ג אלדקטון.

יום שישי – שיתים 14 ליטר מים דלים או ללא נתרן (כמו מים מזוקקים), וחדלים מצריכת כל הנוזלים לאחר השעה 18:00, כך למעשה אין משקאות יותר בכל פרט 1-2 כוסות של יין לבן יבש לפני שינה, ללא נתרן, פחמימות מורכבות בהתאם למשקל הגוף. ואלדקטון מגבירים לרוב ל- 50 מ"ג ליום.

יום שבת – אין משקאות בכלל כל היום ! ! !….

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s